Menu

KinderenTheaterSpeelPlaats

In onze TheaterSpeelPlaats is elke les een nieuw avontuur! Speel en beleef spannende verhalen terwijl je alles leert over acteren en speel als afsluiting in een eindpresentatie voor echt publiek!

In de wekelijkse lessen van de TheaterSpeelPlaats gaan kinderen in een groep van hun eigen leeftijd aan de slag als acteur en theatermaker. Ze leren de basisprincipes van het acteren onder leiding van een professionele theaterdocent. Bij de TheaterSpeelPlaatsen staat spelplezier voorop. Samen spelen, verhalen verzinnen, leren hoe je een scène vormgeeft en speelt voor een publiek. Je eigen ideeën vormgeven op het podium, zelf personages verzinnen en spelen. Stap voor stap ontwikkel je je verder als acteur en ontwikkel je steeds meer vaardigheden.

De laatste lessen van de cursus staan in het teken van de eindpresentatie voor eigen publiek (ouders, vrienden, opa’s en oma’s!).

Spelenderwijs werken we aan verschillende vaardigheden:

  • Fantasie
  • Creativiteit
  • Zelfvertrouwen
  • Samenwerken en samenspelen
  • Presenteren

In een TheaterSpeelPlaats kan iedereen instromen. Kinderen stromen door op leeftijd tot aan de middelbare school. Bij de TheaterSpeelPlaats ontwikkel je vaardigheden als speler en acteur waar je iedere cursus weer op verder bouwt. Je blijft je acteerskills verbeteren door ieder jaar weer een stapje verder te gaan in deze cursus. Voor oudere leerlingen bieden we diverse vervolgcursussen aan die een logisch vervolg zijn op de TheaterSpeelPlaatsen. Bijvoorbeeld een ProductieKlas. Bovendien is het mogelijk om uitstapjes te maken naar bijvoorbeeld Musical of FilmLab.

Erg leuk voor kids om op zo'n speelse manier kennis te maken met toneel en zich vrij te voelen.
ouder/verzorger cursist TheaterSpeelPlaats

Over de docent

Loes Houwer

In 2022 studeerde ik af van de opleiding docent theater aan de HKU. Sinds die tijd werk ik met kinderen en jongeren van 4 tot 14 jaar. Ik ben naast Theaterschool Utrecht ook werkzaam voor o.a. DONS Opvang, Zimihc Overvecht en te vinden op diverse basisscholen in Utrecht. In de lessen voor kinderen werk graag vanuit prentenboeken en speelse theatervormen. De theaterles moet een feestje zijn. De kinderen leren wat theater is, maar ook samenwerken, presenteren en zichzelf uiten op de vloer. Voor de jongeren hoop ik dat de theaterles een feestje blijft en dat zij de vrijheid voelen om te onderzoeken. Ik zal in deze lessen wat meer de diepte ingaan en de jongeren ondersteunen om meer over theater te leren.