6 jul 2025 Theater voor Keti Koti: Noem het een droom
Theaterschool Utrecht speelt Theater voor Keti Koti. De drijvende kracht achter Keti Koti Utrecht 2025 is 'Bondru'.
Bondru is een oproep: om te luisteren, te leren en om écht mee te doen. Omdat verbinding pas kracht krijgt als we samen verantwoordelijkheid nemen.
Voorstelling: Noem het een droom
De voorstelling speelt zich af op een voormalige plantage in Suriname, nu een luxe resort. Wat begint als een gewone vakantie, verandert voor de jonge Ravi in een ontdekkingstocht door de geschiedenis. Samen met Jen stuit hij op verhalen die verborgen liggen onder het oppervlak van het resort. Dromen, herinneringen en de stem van Ravi’s oma brengen het verleden tot leven – het verleden van slavernij, verzet en onderdrukking. Door hun ogen wordt duidelijk hoe het koloniale verleden nog steeds voelbaar is in het heden: in de plekken, de mensen, de verhoudingen.
Het publiek beleeft deze voorstelling via audio, waardoor de verbeelding geprikkeld wordt en het luisteren een persoonlijke ervaring wordt.
Spelers: Olwen, Sigrid, Lina, Ayda, Fiene, Elly, McKieron, Gisele, Suze, Sophia, Josephine, Saar, Kaylett en Karlijn
Regie: Raygin Fullinck
Sounddesign: Jin Hoogerwerf
Tekst: Bibi Roos
Spelbegeleiding: Lola de Winter
Vormgeving: Saskia van Dantzig
Productie: Myra van Abeelen
