Menu

CursussenKorte cursus Kennismaken Toneelschrijven

Hoe kom je tot een speelbare toneeltekst? Met die vraag gaan we aan de slag in de cursus Kennismaken met Toneelschrijven. In vijf lessen schrijven we aan verschillende scènes in verschillende vormen. Denk aan monologen, dialogen en een tekst gebaseerd op een stadswandeling. In de cursus staat experimenteren centraal, want door zoveel mogelijk uit te proberen ontdek je het meest wat bij je past. Ook zullen we ons bezighouden met het herschrijven van de geschreven teksten en elkaars werk klassikaal lezen.

Je werkt aan je eigen signatuur en hebt aan het eind van de cursus verschillende teksten geschreven, waarvan je er eentje verder uitwerkt en verdiept tijdens de lessen.

We werken aan:

  • Verschillende manieren om tot een tekst te komen
  • Monoloog en dialoogschrijven
  • Het inzetten van je hele lijf tijdens het schrijfproces
  • Dynamiek brengen in je teksten
  • Het herschrijven van een eerste tekstversie
  • Technisch kijken naar je eigen toneeltekst en die van anderen

Kennismaken met Toneelschrijven is een basiscursus, je hebt dus geen eerdere schrijfervaring nodig.

Over de docent

Annelies van Wijk

Opleiding: Twee studies aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht –Theatre and Education en Writing for Performance – Werk: Sinds 2014 brede ervaring binnen het culturele werkveld. Annelies schreef toneelteksten, proza en persoonlijk essays voor o.a. De Groene Amsterdammer, Hard//hoofd en Stichting Nieuwe Makers, maakte podcasts voor Het Filiaal Theatermakers en de Nationale Jongereherdenking, gaf toneelschrijfles aan diverse doelgroepen; van Buitenkunst tot Het Nederlands Jeugdinstituut en bedacht verschillende tekstuele concepten op maat voor organisaties als Het Van Gogh Museum, De Nederlandse Spoorwegen en SPRING festival. Meer informatie: www.liedfs.com Foto: Joy Bronsveld