
CursussenToneel 1
Leren acteren zoals je ook ziet in film- en in toneelvoorstellingen? Dan is een cursus Toneel 1 geknipt voor jou. Heb je al theaterervaring en wil je weer spelen? Ook dan kan je van start gaan met deze cursus.
Je leert over geloofwaardig acteren, improviseren, samenspel, inleving, en tekstbehandeling. Je leert ervaren waar je al goed in bent, maar je komt ook je uitdagingen tegen. Bovenal is het een cursus waar je veel plezier aan kunt beleven!
We werken in deze cursus aan de volgende competenties:
- Basiselementen van spel
- Spelplezier en vertrouwen
- Samenspel
Toneel 1 is voor beginners een speelse manier om vertrouwd te raken met de speelvloer. Voor de meer gevorderde speler is het dé plek om je opnieuw de lichtheid van het spelen eigen te maken. De cursus vormt ook een goede basis voor andere theatercursussen. De meest logische vervolgstap na Toneel 1 is Toneel 2 waarin verdieping van je spel, de herhaalbaarheid en het verbeteren van scènes en tekstgebruik steeds meer aan de orde komen. Maar je kan ook doorstromen naar Fysieke Acteertechnieken, Meisner Acteertechniek. Denk ook aan een van de productiecursussen. Jaarproductie of de Productie voorjaar.
Over de docent

Myra van Abeelen
Opleiding: Acteur/ theatermaker HKU, Docent Drama kopopleiding HKU. Werk: sinds 2002 docerend theatermaker. Ze geeft al jaren les op Theaterschool Utrecht waar zij jongeren en volwassen lesgeeft en waar zij voorstellingen maakt. Zij is op zoek naar humor en absurditeit. Ze leidt je op tot een spelende maker of makende speler. Een onderzoekende houding hoort daarbij. Haar voorkeur binnen theater gaat uit naar improvisatie, fysiek beeldend theater, mime, teksten geschreven door de spelers zelf en bestaande teksten worden zeker ook gebruikt. Zij is op dit moment mentor en speldocent bij de LOT en productieleider TSU Herdenkt. Daarnaast werkt zij als dramadocent in het basisonderwijs, als theatermaker in het voortgezet onderwijs en als simulatiepatiënt bij Schola Medica. Myra is speler bij Café Kimya, een mime trainingsgroep voor kunstvakgenoten.
lees meer neem contact opUitgelicht
meer
Kennismaking Toneel
Ontdek het plezier van acteren
HUISteam Theatersport - korte cursus | kennismaking
Maak kennis met HUISteam Theatersport
Tekst!
Geloofwaardig zijn met je tekst
Liedschrijven en improzang
Werken aan je eigen liedrepertoire
Workshop Meisner Acteertechniek
Acteren is de vaardigheid om echt te handelen binnen een fictieve situatie