Menu

CursussenActeren 1

Leren acteren zoals je ook ziet in film- en in toneelvoorstellingen? Dan is een cursus Acteren 1 geknipt voor jou.

Heb je al theaterervaring en wil je weer spelen? Ook dan kan je van start gaan met deze cursus.

Je leert over geloofwaardig acteren, improviseren, samenspel, inleving, en tekstbehandeling. Je leert ervaren waar je al goed in bent, maar je komt ook je uitdagingen tegen. Bovenal is het een cursus waar je veel plezier aan kunt beleven!

We werken in deze cursus aan de volgende competenties:

  • Basiselementen van spel
  • Spelplezier en vertrouwen
  • Samenspel

Acteren 1 is voor beginners een speelse manier om vertrouwd te raken met de speelvloer. Voor de meer gevorderde speler is het dé plek om je opnieuw de lichtheid van het spelen eigen te maken. De cursus vormt ook een goede basis voor andere theatercursussen. De meest logische vervolgstap na Acteren 1 is Acteren 2 waarin verdieping van je spel, de herhaalbaarheid en het verbeteren van scènes en tekstgebruik steeds meer aan de orde komen. Maar je kan ook doorstromen en verdieping zoeken bij andere cursussen zoals bijvoorbeeld Fysiek Acteren of Mime. Denk ook aan een van de productiecursussen.

Over de docent

Harm Duco Schut

Opleiding: Toneelacademie Maastricht. Werk: zes jaar als acteur verbonden aan Internationaal Theater Amsterdam. Ontwikkelde zich daarna als schrijver/regisseur voor (jongeren)theater en audio. Maakte de fictiepodcasts Staatsgeheim (2020), De Omega (2022) en Het Monster van de Noordzee (2025) en werkt momenteel aan een nieuwe, tiendelige audioproductie voor BNNVARA. Sinds 2023 is hij als schrijver/regisseur verbonden aan jongerentheater SPAAK in Arnhem. De toneelteksten die hij hiervoor schreef - Robin Hood, Dracula en Marie Antoinette - zijn in april 2025 gebundeld en uitgegeven door International Theatre & Film Books. In 2026 regisseert Harm de voorstelling Adam & Evert, die in 35 theaters door heel het land te zien zal zijn. Hij is sinds 2024 als docent verbonden aan de Theaterschool Utrecht.